دکور خانه با وسایل تزیینی

شما می‌توانید با خرید مجسمه‌های تزیینی بدون صرف هزینه زیاد، دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید. همیشه لازم نیست برای تغییر دکوراسیون که منجر به تحول و بهبود حال روحی شما می‌شود، از کاغذ دیواری، تغییر مبلمان و پرده و یا تابلوهای نقاشی استفاده کنید. مجسمه‌های تزیینی در انواع و جنس‌های مختلف متناسب با سلیقه شما موجود است .

اگر از بیشتر مردم درباره دکوراسیون خانه بپرسید، بیشتر آنان فکر می کنند مبلمان،نقاشی یا کاغذ دیواری جزو وسایل تزیینی هستند که می‌توانند با استفاده از آنان دکوراسیون خانه خود را تغییر دهند؛ در حالی که آنها جزئی از وسایل تزیینی خانه هستند.
در نتیجه، برخی از مردم از تزئین خانه‌هایشان هراس دارند، زیرا طبق گفته‌های ﺁنان، این کار به معنای خرج کردن پول زیادی است که تا حدودی درست است. با این حال، ﺁیا تا به حال در مورد استفاده از اقلام ارزان قیمت مانند مجسمه‌ای برای تزئین خانه‌تان فکر کرده‌اید؟ این روزها، برخی از این مجسمه های تزیینی به صورت هنری درﺁمده اند و برخی فروشگاه های اینترنتی و حتی مغازه داران ترجیح می دهند از مجسمه های هنرهای زیبا و یا حتی مجسمه های مشاهیر و بناهای تاریخی خریداری کرده و برخی از آنها فروش عمده مجسمه دارند. گفتنی است که اگر کار شما طراحی داخلی ساختمان است می‌توانید از همین فروشگاه‌ها که فروش عمده مجسمه دارند، وسایل دکوری را تهیه کرده و در مصرف هزینه‌ها صرفه جویی کنید.
حتماً شما هم از رکود اقتصادی و افزایش هزینه‌های خانواده کلافه شده اید و فکر نمی کنید بشود با این درآمد کم و خرج و برج زیاد بتوانید وسایل تزیینی و دکوری جدید خریداری نمایید. از این رو، افزودن مجسمه به خانه‌تان یکی از راه‌هایی است که می‌توانید خانه‌تان را زیباتر، هنری‌تر و جدیدتر کنید.

مجسمه دکوری در فضای باز


امروزه، می‌توانید از مجسمه‌های تزیینی به طرق مختلف استفاده کنید تا دکور منزلتان را تغییر دهید. یکی از ﺁسانترین راه ها خرید یک مجسمه ﺁزاد و قرار دادن ﺁن روی زمین یا پایه است. یک ایده دیگر، مجسمه دیوار فلزی است ، برخی این ها بر روی دیوار نصب شده اند، اما بر خلاف یک نقاشی، سه بعدی هستند . بعضی کوچک هستند و بعضی از ﺁنها یک دیوار کامل را بالا می برند، اما این مجسمه ها عمق بیشتری دارند و واقعا توجه مردم را به خود جلب می کنند. برخی از مجسمه‌ها که به دو نیم می‌رسند، می‌توانند در قسمت شیشه‌ای یک واحد دیوار نصب شوند تا این منطقه را زینت دهند.

استفاده از مجسمه سنگی دکوری


برای مثال، این مجسمه سنگی دکوری که تراش بسیار ظریفی خورده است، ظرافت هندسی را به خوبی نشان می‌دهد و قطعه‌ای از طبیعت را برای شما به خانه‌تان می‌آورد تا بتوانید در یک عصر پاییزی در کنار اعضای خانواده از خوردن چای لذت ببرید.

مجسمه انتزاعی


مجسمه‌های تزیینی در ابعاد و مدل‌های مختلف با متریال‌های مختلف تهیه می‌شوند؛ برخی از این مجسمه‌های تزیینی؛ مفاهیم انتزاعی برخی دیگر با مفاهیم عینی و ملموس هستند.

مجسمه عینی


دکوراسیون با مجسمه‌سازی به طرز شگفت‌انگیزی مزیت دیگری نیز دارد. بر خلاف کاغذ دیواری یا رنگ، مجسمه‌ای است که می‌توانید ﺁن را دوباره بفروشید. یک مجسمه یک اثر هنری است و ﺁثار هنری همیشه بدون در نظر گرفتن چارچوب زمانی که به خوبی حفظ شده اند، ارزش ﺁن را دارند. اما با فروش برخی از مجسمه‌ها نمی‌توانید پولی به دست بیاورید، زیرا آنها کیفیت هنری لازم را ندارند پس اگر به فکر بازگشت هزینه خود هستید، مجسمه‌ای با کیفیت خوب خریداری کنید. از این طریق می توانید مجسمه های تزیینی را به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی کنید.


منابع :

https://www.cb2.com/tali-polished-onyx-object/s606034

https://www.newtimes.co.rw/section/read/100881