خانه لیست قیمت حساب کاربری

خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح آباد تهران

خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح آباد تهران
  • ۱۴۰۲-۹-۲۷
  • توسط مدیریت سایت
  • 0 نظر

خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح آباد تهران

شاید برایتان جالب باشد بدانید نوع چاقو ها فراتر از میوه خوری و چاقوی آشپزخانه هستند و پشت ساخت هرکدام دلیلی نهفته است که اگر از آن خبر نداشته باشید برایتان کاربرد نخواهد داشت.

به همین دلیل درادامه چندین نوع پرکاربرد را معرفی خواهیم کرد تا هنگام خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح آباد تهران انتخابی درست داشته باشید.

چاقوی آشپزخانه به چند دسته تقسیم می شود؟


1.  چاقوی سرآشپز :

یکی از خصوصیات ظاهری چاقوی سراشپز این است که به یک تیغه ی پهن مجهز شده است.

کاربرد : اگر به قسمت تیغه نگاه کنید می بینید تخت نیست و کمی حلال گونه است چون کمک می کند بدون فشار دست ، چاقو تکان بخورد و خرد کند. یا مثلا پاشه ی وسیعش برای وقتی کاربرد دارد که یک ماده ی سفت را بخواهید برش بزنید. چاقوی سرآشپز از پس کار های مختلفی برمی آید ، به همین خاطر خریدش با یک تیر چند نشان زدن خواهد بود.

2-  چاقو میوه خوری : 

چاقوی میوه خوری نیاز به معرفی ندارد اما دو ویژگی مهم اش که متمایزش کرده یکی سبک بودن است تا دست اذیت نشود و دوم تیغه ی کوتاه می باشد.

کاربرد :

درست است این نوع چاقو به میوه خوری مشهور شده اما برای هر برشی که باید با ظرافت و دقت انجام شود کاربرد دارد.گاهی اوقات نمی خواهید برش بزنید اما بدنبال وسیله ای می گردید تا لایه برداری کنید که چاقوی میوه خوری از پسش برمی آید.برخی میوه ها مثل پرتقال هسته های ریزی دارند که با نوک ظریف چاقوی میوه خوری به راحتی بدون اینکه گوشت میوه آب شود خارج می شوند.

انواع چاقوی آشپزخانه

3- چاقوی نان :

چاقوی نان یکی دیگر از مواردی ست که هنگام خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح آباد تهران نباید فراموش شود.

اولین مشخصه ای که ثابت می کند یک چاقوی نام انتخاب کرده اید دندانه های درشت است.

کاربرد :

دلیلی که سازنده تصمیم گرفته بر روی تیغه چنین دندانه های بزرگی باشد نرم بودن نان است. درواقع اگر تیزترین چاقو را هم انتخاب کنید اما دندانه نداشته باشد، برای برش نان باید آن را بر روی سطحش بکشید. بدین ترتیب بافت نان از هم می پاشد.

4-  چاقوی مناسب گوشت :

همیشه اینطور نیست که یک گوشت ضخیم دراختیارمان باشد بلکه گاهی اوقات باید گوشی را برش بزنیم که به مفصل ها وصل است بنابراین به ابزاری حرفه ای تر نیاز داریم.

از آنجا که گوشت ممکن است ارتفاع زیادی داشته باشد، به چاقویی نیاز خواهید داشت که قد کوتاهی نداشته باشد. پس تیغه ی چاقو دارای ارتفاع است تا در بافت گوشت گم نشود.


5- ساطور :

فرق ساطور با چاقو های دیگر در سطحش است که بسیار پهن تر می باشد. درواقع با چاقویی طرف هستیم که بدنه ای مربعی شکل دارد.

احتمالا بر روی برخی ساطور ها چندین حفره یا بهتر بگوییم سوراخ دیده اید و و برایتان سوال شده دلیل این سبک طراحی چیست.دلیل ساده ای دارد ، این حفره ها  برای آویزان کردن چاقو هستند.

کاربرد :

ساطور بیشتر برای تکه تکه کردن گوشتی خام کاربرد دارد، همچنین چون دارای وزن زیاد و سطح بزرگ است می توان از آن برای له کردن موادی مثل سیر استفاده کرد!


6-  چاقوی مخصوص پاک کردن ماهی

از ظاهر چاقوی ماهی (تیغه ی باریک و بسیار ظریف) مشخص است برای پاک کردن موادی ساخته شده که بسیار حساس و نازک است.

کاربرد :

هنگام خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح آباد تهران یادتان باشد چنانچه زیاد از ماهی استفاده می کنید هیچ چاقویی نمی تواند جایگزین خوبی برای چاقوی مخصوص پاک کردن ماهی باشد چون برای جدا کردن تیغ های ماهی به ابزاری ظریف نیاز دارید.

7- چاقوی مخصوص سبزی خردکن :

این چاقو از لحاظ طراحی شبیه به چاقوی مخصوص گوشت است ، یعنی تیغه اش منحنی نیست و کمی طولانی می باشد البته لبه اش دوشاخه است که در چاقوی گوشت اینطور نیست.

کاربرد :

تیغه ی صاف سبب می شود با یک فشار سبزیجات تکه تکه شوند و نیاز به حرکت مچ نباشد.


فهرست چاقوها باز هم ادامه دارد اما نوبت به معرفی انواع قاشق ها رسیده است.


قاشق ها به چند دسته تقسیم می شوند؟


انواع قاشق غذاخوری

جدا از جنس های مختلف یکی از فاکتور هایی که سبب شده قاشق های متفاوتی بوجود بیایند فرم ان هاست. از آنجا که تنوع قاشق ها هم مثل چاقو ها هر روز گسترده تر می شوند فقط موارد مهمی را فهرست کرده ایم که هنگام خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق  در لیست خرید قرار دهید.

1-  قاشق غذاخوری :

این نوع که از نامش پیداست چه کاربردی دارد و مخصوص خردن غذا میباشد.

3- قاشق سوپ خوری :

از خود بپرسید برای خوردن سوپ قاشق باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ قطعا چون اینبار با یک غذای مایع مانند طرف هستیم باید گودتر باشد تا بتواند سوپ را درونش نگه دارد. این تنها تفاوت میان قاشق سوپ خوری و غذا خوری می باشد.

4- قاشق چای خوری :

قاشق چای خوری هم از مواردی ست که در برنامه های آشپزی جهت سنجش اندازه ، زیاد شنیده می شود. قطعا ابعادش ظریف تر و کوچکتر است تا در لیوان چای جا شود.

5-  قاشق مربا خوری :

جدا از ابعاد کوچک اولین نشانه ی یک قاشق مربا خوری این است که قسمت دسته اش صاف نیست و یک انحنای کوچک دارد تا راحت تر بتوانید مربا را از درون ظرف بردارید.

6-  قاشق دسر :

به وقت مهمانی برای ظرف کیک(یا هر دسر دیگری) نباید قاشق سوپخوری بگذارید چراکه زیاد از حد بزرگ است. البته نوع چای خوری هم مورد مناسبی نیست. شما به قاشقی نیاز خواهید داشت که چیزی بین این دو باشد.


معرفی پرکاربردترین چنگال ها :

چنگال ها هم از لحاظ تعداد دندانه و فرم فرق می کنند.

1- چنگال غذاخوری :

این نوع به 4 دندانه مجهز شده و ابعادش هم در قیاس با موارد دیگر بیشتر خواهد بود.

2- چنگال شیرینی خوری :

البته برای خوردن میوه هم کاربرد دارد و طبیعتا سایزش هم کوچکتر است. می تواند 4 دندانه داشته باشد یا کمتر.


مهم ترین ها همین دو مورد هستند و دو مدل دیگر به نام چنگال حلزون یا ماهی هم ساخته شده اند که چندان کاربرد ندارند.


کلام آخر :

اگر مایل هستید فهرست خرید عمده ی چاقو و چنگال و قاشق از صالح اباد تهران متنوع تر باشد موارد بیشتری اضافه کنید در غیراینصورت تمام مدل هایی که معرفی شد از واجبات یک خانه هستند چه برای استفاده ی شخصی چه برای پذیرایی.

0 نظر

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر میدهد.